хидраулични црева

Здраво, дојдете да ги консултирате нашите производи!
 • SAE 100 R4 STANDARD

  SAE 100 R4 STANDARD

  APPLICATION: Used in hydraulic systems to return the oil to tank for reuse. Resistant to aromatic content < 40% INNER TUBE: Oil resistant synthetic rubber REINFORCEMENT: Two high textile with steel helical body wire COVER: Oil, and weather resistant synthetic rubber SURFACE: wrapped surface Size: 3/16”–3/4” Working pressure: 34bar–21bar Lenght: 50m/100m Weight: 0.11–0.4kg/m WORKING TEMPERATURE: From -40℃ (-104 ℉ ) to +100℃(+212 ℉) SPECIATION: DN Hose I.D Hose O.D ...
 • Црево за перење под висок притисок

  Црево за перење под висок притисок

  АПЛИКАЦИИ: жица со висока јачина засилена за добра флексибилност и хемиска отпорност. Дизајниран за апликации како што се минирање на вода од челични цевки, чистење на цевки блокирани со бетон, хидро-рушење, пренос на гас, сервис на нафтено поле и услуга за хемиско вбризгување. Големина:1/4”–1/2” Работен притисок:400bar/250bar Должина:50m Тежина:0,21–0,59kg/m КОНСТРУКЦИЈА: Стандардна: EN853 1SN, EN 853 2SN, EN857 1SC и EN 857 достапни во сина боја 2SC и сиви бои, жолта и црвена в...
 • DIN EN 856 4SH СТАНДАРД

  DIN EN 856 4SH СТАНДАРД

  ПРИМЕНА: Хидраулични системи со високи врвни притисоци и тешки работни услови на кои им е потребна исклучително висока флексибилност. Поради неговата екстремна флексибилност. Совршен е за употреба во екстра обично тесни позиции. ВНАТРЕШНА ЦЕВКА: синтетичка гума отпорна на масло ЗАСИЛУВАЊЕ: Четири високо затегнувачка челична жица спирала ПОКРИК: Абразија на масло, синтетичка гума отпорна на временски услови Големина: 3/4”–2” Работен притисок: 420bar–25bar Должина: 20m/41.32–тежина /m РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: Од 40℉ ...
 • DIN EN 857 1SC СТАНДАРДНО ХИДРАУЛИЧНО ЦРЕВО

  DIN EN 857 1SC СТАНДАРДНО ХИДРАУЛИЧНО ЦРЕВО

  APPLICATION: High pressure service with tight bends for petroleum or water-based hydraulic fluids. INNER TUBE: Oil resistant synthetic rubber REINFORCEMENT: One high tensile steel wire braid reinforcement COVER: Oil & weather resistant synthetic rubber SURFACE: wrapped surface, smooth surface Size: 1/4”–1” Working pressure: 300bar–110bar Lenght: 50m/100m Weight: 0.18–0.78kg/m WORKING TEMPERATURE: -40℃ (-104 ℉ ) to +100℃(+212 ℉) DN Hose I.D Hose O.D Working Pres...
 • Пожар ракав

  Пожар ракав

  Големина: DN4-152mm Материјал: силикон, фиберглас Дебелина: 3-6mm Боја: Црна, сина, жолта, зелена, црвена, портокалова, розова ИТН. Пакет: Картонска кутија Континуирана работна температура: 500 Конструкција: Заштитниот чаур за масло од 'рѓа, обвивка од фиберглас обложена со црвена силиконска гума е плетена со задебелен неалкален фиберглас со висока чистота, а потоа обложена со силиконска смола. Примена: Главна апликација за топење челик, топење на обоени метали, електрана, бродоградилиште итн. висока температура ...
 • SAE 100 R6 STANDARD

  SAE 100 R6 STANDARD

  APPLICATION: petroleum base and water base hydraulic fluids INNER TUBE: Oil resistant synthetic rubber REINFORCEMENT:  single layer of fibre braided Size: 3/16”–3/4” Working pressure: 340bar–210bar Lenght: 50m/100m Weight: 0.11–0.4kg/m COVER: Abrasion, ozone, and weather resistant synthetic rubber WORKING TEMPERATURE: -40℃ (-104 ℉) to +100℃(+212 ℉) SPECIATION: DN Hose I.D Hose O.D Working Pressure Burst Pressure MIN B.R Weight Length inch mm mm MP...
 • SAE 100 R5 STANDARD

  SAE 100 R5 STANDARD

  APPLICATION: petroleum base and water base hydraulic fluids INNER TUBE: Oil resistant synthetic rubber REINFORCEMENT: One steel wire braided COVER: Oil and weather resistant synthetic rubber impregnated cotton braid Size: 3/16”–3” Working pressure: 210bar–14bar Lenght: 20m/40m/50m/100m Weight: 0.24–3kg/m WORKING TEMPERATURE: -40℃ (-104 ℉ ) to +100℃(+212 ℉) SPECIATION: DN Hose I.D Hose O.D Working Pressure Burst Pressure MIN B.R Weight Length inch mm ...
 • SAE 100 R3 STANDARD

  SAE 100 R3 STANDARD

  APPLICATION: petroleum base and water base hydraulic fluids INNER TUBE: Oil resistant synthetic rubber REINFORCEMENT: two layers of high strength fiber braided COVER: Abrasion, ozone, and weather resistant synthetic rubber SURFACE: wrapped surface,smooth surface Size: 3/16”–1 1/4” Working pressure: 105bar–26bar Lenght: 50m/100m Weight: 0.16–1kg/m WORKING TEMPERATURE: 40℃ (-104℉ ) to +100℃(+212℉) SPECIFICATIONS: DN Hose I.D Hose O.D Working Pressure Burst Pressure...
 • DIN EN 857 1SC СТАНДАРДНО ХИДРАУЛИЧНО ЦРЕВО

  DIN EN 857 1SC СТАНДАРДНО ХИДРАУЛИЧНО ЦРЕВО

  APPLICATION: High pressure service with tight bends for petroleum or water-based hydraulic fluids. INNER TUBE: Oil resistant synthetic rubber REINFORCEMENT: One high tensile steel wire braid reinforcement COVER: Oil & weather resistant synthetic rubber SURFACE: wrapped surface, smooth surface WORKING TEMPERATURE: -40℃ (-104 ℉ ) to +100℃(+212 ℉) DN Hose I.D Hose O.D Working Pressure Burst Pressure MIN B.R Weight Length inch mm mm MPa psi MPa psi mm kg/...
 • SAE 100 R1AT DIN EN 853 1SN HYDRAULIC HOSE

  SAE 100 R1AT DIN EN 853 1SN HYDRAULIC HOSE

  APPLICATION:.Designed for low-medium pressure hydraulic systems in industry, mine/oilfield/road/construction machinery and agriculture. INNER TUBE: Oil resistant synthetic rubber REINFORCEMENT: One braided of high tensile steel wire COVER MATERIAL : Black Neoprene Size: 3/16”–2” Working pressure: 250bar–40bar Lenght: 50m/100m Weight: 0.19–1.97kg/m   SURFACE: wrapped / smooth surface.  Remarks: I.D. less than 25.4mm — wrapped WORKING TEMPERATURE: -40℃(-104℉) to ...
 • DIN EN 857 2SC STANDARD HYDRAULIC HOSE

  DIN EN 857 2SC STANDARD HYDRAULIC HOSE

  APPLICATION: petroleum base and water base hydraulic fluids INNER TUBE: Oil resistant synthetic rubber REINFORCEMENT: two layers of high-tensile steel wire braided COVER: Oil & weather resistant synthetic rubber SURFACE: wrapped surface , smooth surface TEMPERATURE RANGE: -40℃ (-104 ℉ ) to +100℃(+212 ℉) Specification: Size I.D O.D W.P B.P Min B.R Weight Length mm Inch min max min Mpa Psi MPa Psi mm kg/m metres 6.3 1/4″ 6.1 6.9 ...
 • SAE 100 R17 СТАНДАРД

  SAE 100 R17 СТАНДАРД

  APPLICATION: can be used for Hydraulic system service with petroleum and water-based fluids, for general industrial use. INNER TUBE: Oil resistant synthetic rubber REINFORCEMENT: One or two braid of high tensile steel wire COVER: Oil and weather resistant synthetic rubber cover Size: 1/4”–1” Working pressure: 210bar Lenght: 50m/100m Weight: 0.18–1.35kg/m WORKING TEMPERATURE: From -40℃ (-104 ℉ ) to +100℃(+212 ℉)     SPECIFICATION: Size ID OD W.P B.P Min B.R Weight ...
1234Следна> >> Страница 1/4